Як побудувати меблі своїми руками?

Побудувати шафа, стіл, тумбочки, кухонний гарнітур або інші меблі своїми руками насправді не так вже й складно. Найважче це домогтися якості в дрібницях. Природно людини, яка раніше не стикався з виробництвом меблів, будь-яке питання навіть найперший «З чого почати?» Ставить в тупик.

А таких питань під час всієї споруди набирається безліч. Спробуємо розібратися з основними питаннями побудови меблів своїми руками.

З чого почати?

Починати, безумовно, треба з дизайну або кажучи російською мовою з проектування. Проект майбутньої шафи, столу, кухні або інших меблів починають з визначення його габаритних розмірів, які в свою чергу залежать від планування приміщення. Основною вимогою, що пред'являються до меблів, особливо в наших не великих квартирах, є найбільша місткість, і найменші розміри, які займає той чи інший предмет.

Після того, як визначені габаритні розміри переходять до проектування внутрішнього змісту. Це все можливі полки, корзини, дверки, декоративні полки і т.д.

На перший погляд здається все досить просто, але для чого тоді в салонах меблів використовують спеціальні програми? Якби було так все просто, то меблевий бізнес давно б розорився.

Так які ж підводні камені підстерігають нас на етапі проектування? Нагадую, що наша задача спорудити не пару полиць в гаражі, а побудувати сучасну меблі не поступається, як за своїми характеристиками, так і за якістю фабричної, причому своїми руками.

Меблева стяжка. Зараз існує величезна кількість різноманітного кріплення в призначенні, якого доведеться розібратися. Справа в тому, що різний кріплення використовується в різних випадках, при цьому який вид кріплення використовувати визначається на етапі проектування.

Розміри внутрішніх елементів. Ще одне питання, що вимагає уважного розгляду. Наприклад, яких габаритних розмірів повинні бути полки. Існує три варіанти рішення цього питання: шукати ГОСТи, ТУ, РД на виробництво меблів, піти в найближчий салон і крадькома заміряти наявний там шафа і останній, визначити ці розміри самостійно.

Сучасні меблеві системи. Мова йде про застосування в меблях, наприклад викатних корзин або складаються полиць і тд. і тп. Зараз на ринку дуже багато різних систем роблять меблі дійсно зручною. Однак основна проблема в застосуванні таких елементів, це дуже мізерне їх технічний опис (настановні та приєднувальні розміри та інше).

Системи кріплення дверцят. Існує два принципово відмінних виду кріплення дверцят: за допомогою меблевих петель або розсувна система. Перший спосіб більш простий, другий не замінимо в шафах купе.

Обробка кромок. Здавалося б, дріб'язкова проблема, а немає. Крайок існує кілька видів, при цьому кожна з них по-різному кріпиться (це питання застосуємо в основному до меблів з дсп). Це основний список, який доведеться вирішити на етапі проектування меблів.

Виготовлення.

Існує два способи виготовлення. Перший це підготувати креслення всіх елементів і віддати у фірму на виготовлення. Після чого їх просто зібрати. В даному випадку знімається безліч проблем при виготовленні. Але загальна вартість значно зростає. Другий спосіб складніший і трудомісткий. Це виготовлення всіх деталей своїми руками.

Приготуйтеся відразу до того, що це досить запорошений процес. Тому рекомендується, яким-небудь способом обмежити виробничу зону.

Процес виготовлення меблів можна розбити на наступні етапи: нарізка на заготовки, свердління або фрезерування технологічних отворів під стяжку, обробка кромок. Природно, і в цих не складних етапах є тонкощі і підводні камені.

Нарізка на заготовки. Основними складнощами нарізки на заготовки є точність розпила і скол крайок. При розпилюванні на верстаті ці проблеми зведені до мінімуму, але в умовах відсутності промислового устаткування це є справжньою проблемою. Вирішувати її можна по різному. По перше можна придбати спеціальний інструмент для виробництва меблів, який дозволить робити точніші пили і залишати кромку цілою. Другий спосіб це використовувати дискову пилу зі спеціальним кругом і додатковими упорами. При цьому пиляти рівно можна, але кромка з одного боку все ж сколюється. Спосіб третій після розпилу фрезерувати крайку. Якість розпилу найчастіше перевершує фабричне виробництво, але дуже трудомісткий процес.

Технологічні отвори. Вони необхідні для меблевої стяжки, установки полиць, петель. Основною проблемою при свердлінні це точність. Вирішується проблема або за допомогою застосування шаблону для свердління, або за допомогою фрезера, який значно підвищує точність. Найбільш продуктивно з застосуванням шаблону.

Обробка кромок. Крайку можна розділити на два основних види. Клеєна кромка і набивна кромка. Без застосування спеціального інструменту отримати клеєну кромку практично не можливо. Можливо тільки наклеїти меломіновую кромку (тому що вона поставляється з вже нанесеним клеєм). Набивні кромку зробити значно простіше. В кінцевому рахунку, все питання впирається лише у смак дизайнера. Для стільниць з ДСП існують також алюмінієва кромка, яка не тільки дуже функціональна, але і привнесе незвичайний дизайн.

Збірка.

Збірка найменш трудомісткий, найлегший і радісний процес. Все що необхідно зробити, це зібрати воєдино всі частини конструкції і радіти результату. Проте варто пам'ятати, що зайва розбирання в разі помилок тільки зіпсує меблі, тому збирати треба відразу правильно, порядок складання краще розробляти разом з проектом, що б не вийшло так, що спроектували, а зібрати просто не можливо.

Будь-яка людина побачивши цей перелік проблем (не повний) не вільно задумається, а може краще купити готовий або в крайньому випадку зробити на замовлення. Так, що робити самому або купити? Питання досить складне. З економічної точки зору виготовити, наприклад шафа, самому дешевше. Купити готовий на 10-50% дорожче, але стандартного розміру, що не завжди зручно.Виготовити на замовлення в 2 - 3 рази дорожче. Але треба ще не забувати необхідність придбання інструменту та оснастки. На мій погляд, якщо у Вас в наявності тільки електродриль, а побудувати потрібно тумбочки, то краще і дешевше її замовити або купити готову. Але якщо вам потрібно побудувати кухонний гарнітур, пару шаф, письмовий стіл і ще щось, то навіть з урахуванням придбання професійного інструменту вийде виграш у ціні значний. І, безумовно, задоволеність від виконаної роботи.

Так, що якщо Ви вирішили будувати меблі своїми руками, ласкаво просимо в розділ меблі своїми руками!


Меню

Статті по темі

Кухонна барна стійка.
При оформленні інтер'єру кухні дизайнери все частіше використовують барну стійку.
11.08.2011 / Розділ: Меблі своїми руками
Установка кухонного миття.
Установка кухонного миття має ряд особливостей, які необхідно знати домашньому майстру.
04.02.2010 / Розділ: Меблі своїми руками
Меблева стяжка.
Меблева стяжка застосовується в якості кріплення у виробництві меблів. застосування меблевої
26.08.2009 / Розділ: Меблі своїми руками
Мийка для кухні.
Мийка надзвичайно важливий елемент кухонних меблів. До вибору мийки слід підійти
21.08.2009 / Розділ: Меблі своїми руками
Стільниця для кухонних меблів.
Стільниця на кухні один з найважливіших елементів. Вона схильна до найбільш суворим
11.08.2009 / Розділ: Меблі своїми руками

Читайте так же

Монтаж стелі з гіпсокартону.
основному стелю з гіпсокартону монтують з використанням металевого каркаса. У цього
21.08.2009 / Розділ: Вирівнювання стелі
Благоустрій балкона.
Запитайте будь-якої людини, що проживає в нашій країні: «Для чого вам балкон?». Дивлячись,
25.11.2009 / Розділ: Балкон і лоджія
З чого почати ремонт кухні.
Часто трапляється так, що купуючи нову квартиру, насамперед ми звертаємо увагу на розмір
02.03.2012 / Розділ: Кухня
Електричний проточний водонагрівач. Особливості.
Електричний проточний водонагрівач можна віднести до дуже корисним винаходом. Проточний
15.02.2010 / Розділ: Водонагрівач
Планування однокімнатної квартири.
Грамотне планування однокімнатної квартири може значно підвищити зручність проживання.
31.10.2011 / Розділ: Різне
Реставрація дерев'яних вікон.
Реставрація дерев'яних вікон не складне завдання, вирішити яку під силу кожному. Навіщо
23.04.2010 / Розділ: Дерев'яні вікна
Фурнітура для міжкімнатних дверей.
Під фурнітурою для міжкімнатних дверей зазвичай прийнято розуміти ручки, петлі, замок.
25.05.2010 / Розділ: Міжкімнатні двері

Контакти / RU

Copyright  © 2012 stremynkaua.com. Всі права захищені. Копіювання матеріалів сайту можливе тільки з дозволу адміністрації сайту та активного посилання на сайт.
Умови використання.
MySQL: 0.0021 s, 0 request(s), PHP: 0.0386 s, total: 0.0406 s, document retrieved from cache

cuanto cuesta el cialis en peru levitra kaufen bayern