Стеля з гіпсокартону своїми руками. Як зробити стелю з гіпсокартону. Підвісні стелі з гіпсокартону.

Стеля з гіпсокартону користується великою популярністю не тільки як універсальний спосіб вирівнювання стелі, але і завдяки широким можливостям створення унікального інтер'єру в приміщенні. Однак підвісні стелі з гіпсокартону вимагають значних витрат головним чином на оплату робітникам, тут то і виникає питання як зробити стелю з гіпсокартону своїми руками.

Пристрій стелі з гіпсокартону без особливих проблем може бути виконане своїми руками, хоча процес створення стелі з гіпсокартону досить трудомісткий. Можна виділити наступні етапи робіт по створенню стелі з гіпсокартону.

Дизайну стелі з гіпсокартону.

Каркас для стелі з гіпсокартону.

Кріплення гіпсокартону до стелі.

Шпаклівка стелі з гіпсокартону.

Фарбування стелі з гіпсокартону або поклейка шпалер.

Тепер розглянемо всі етапи по черзі. Постараюся це зробити так, що б вийшла інструкція як зробити стелю з гіпсокартону своїми руками. Так як найбільший інтерес представляють багаторівневі підвісні стелі з гіпсокартону, всі етапи розглянемо на прикладі створення двох рівневого стелі. Для наочності будемо використовувати фотографії стелі з гіпсокартону раніше опубліковані в розділі фотогалерея.

Дизайн і конструкція стелі з гіпсокартону.

Дизайн стелі з гіпсокартону.

Як мовилося раніше, найбільший інтерес представляють багаторівневі або правильніше сказати дворівневі навісні стелі з гіпсокартону. З причини того, що з одного боку вони не сильно знижують рівень стелі (не більше 10-15см) з іншого дуже привабливі з точки зору оформлення інтер'єру, завдяки можливості створення додаткового підсвічування. Дизайн стелі з гіпсокартону може бути будь-яким, на розсуд замовника. Об'єднує їх короб з гіпсокартону на стелі по всьому або частині периметра приміщення. Сточування зору дизайну короб з вбудованими світильниками по всьому периметру приміщення призначений для створення додаткового декоративного освітлення. Таке рішення часто застосовується в залі. Локальний другий рівень, як правило, роблять для підсвічування конкретних місць. Приклад, підсвічування стільниці на кухні. Короб з гіпсокартону на стелі може бути прямолінійним або криволінійним. За великим рахунком це не сильно змінює технологію створення стелі з гіпсокартону.

Конструкція стелі з гіпсокартону.

Під конструкцією стелі з гіпсокартону слід розуміти проектування каркаса. Дійсно в залежності від дизайну стелі каркас буде дещо відрізнятися. Справедливо це в першу чергу відносно другого рівня. Перший рівень у більшості випадків залишається незмінним, оскільки він являє собою площину.

Отже, стеля з гіпсокартону має наступну конструкцію. Перший рівень це фактично площину. Каркас плоский, складається з прямолінійних направляючих, що складаються з поздовжніх і поперечних стельових та стінових профілів. Стіновий профіль розташовується по всьому периметру приміщення. Поздовжній стельовий розташовується паралельно стелі вздовж приміщення з кроком 60 см. Поперечні профілю перпендикулярно поздовжнім з кроком 60 см. Таким чином, виходить перший рівень.

Другий рівень це короб з гіпсокартону на стелі. Короб являє собою конструкцію з одного боку кріпиться до стіни з іншого до каркаса першого рівня. Всі грані короба скріплюються між собою поперечними напрямними.

От коротенько конструкція стелі з гіпсокартону. Основні розміри: відступ першого рівня від підстави стелі порядку 7 см, висота короби (другий рівень) приблизно 10см. Решта розміри залежать від дизайну приміщення.

Каркас для стелі з гіпсокартону. Інструкція.

Дана процедура детально описана в статті «Монтаж каркаса для гіпсокартону». В рамках цієї статті опишу лише коротко порядок дій.

Монтується каркас для стелі з гіпсокартону першого рівня. Для цього:

Встановлюється настінний профіль на відстані близько 5 - 10 см від підстави стелі. Залежить це від нерівності стелі і необхідною кількістю місця для установки світильників прокладання проводів і пр. Для того що б рівно встановити направляючий профіль найкраще застосовувати лазерний рівень. З його допомогою попередньо роблять розмітку потім кріплять профіль.

Встановлюють поздовжні профілю з відстанню 60 см. Якщо довжини профілю не вистачає, профіль зрощують, використовуючи спеціальний елемент профілю.

До основи стелі над стельовим профілем кріплять підвіси. Кріпити підвіси можна або дюбель цвяхами, або за допомогою спеціальних анкерів. Далі до цих підвісів кріплять саморізами направляючі.

Наступний етап установка поперечних направляючих. Їх розташовують перпендикулярно поздовжнім профілів на відстані 40 - 60 см. З'єднання поздовжніх і поперечних профілів здійснюють за коштами спеціального елемента краб.

Таким не хитрим способом створюється каркас для стелі з гіпсокартону першого рівня. Слід зазначити, що в тому місці, де перший рівень буде сполучатися з другим слід передбачити додатковий профіль. В іншому випадку ні до чого буде кріпити короб з гіпсокартону на стелі.

Далі монтується короб з гіпсокартону на стелі.

Процес створення короби аналогічний створенню першого рівня. Різниця лише в тому, що опорної поверхня є стіна і каркас першого рівня, а не стіна і підстава стелі.

Кріплення гіпсокартону до стелі.

До проведення цих робіт всі комунікації (дроти освітлення, траси касетних кондиціонерів та ін) повинні бути прокладені. Обшивка гіпсокартоном стелі починається з першого рівня. Кріплення гіпсокартону до стелі здійснюють за допомогою саморезов. Якщо підвісна стеля з гіпсокартону дворівневий, то простір над другим рівнем можна не закривати. Після того як перший рівень зашитий, виконується обшивка другого рівня. В принципі все досить просто, але можна виділити кілька важливих особливостей.

Кріплення гіпсокартону до стелі виконують саморізами, при цьому головка саморіза повинна бути втоплена в тіло листа. Це необхідно, що б надалі вона не заважала при шпаклівці. Сильно утоплювати саморіз так само не можна гіпсокартон матеріал дуже крихкий і може розкришитися. Можна дати пораду. Так як обшивка гіпсокартоном стелі виконується із застосуванням шуруповерта (без нього це робити дуже трудомістко), то на ньому попередньо можна виставити момент затягування, який не дозволить сильно втопити саморіз.

Кріплення гіпсокартону до стелі виконують з невеликим зазором між собою. Він необхідний, що б краще трималася шпаклівка. На цілих листах гіпсокартону передбачений спеціальний паз (йде по краю листа), призначений для проклейки серпянкой і подальшої шпаклівки. На обрізках або не цілих аркушах цей паз природно відсутня, тому по краю листа необхідно зробити фаску. Знову ж що б краще трималася шпаклівка.

Кріпити листи гіпсокартону до стелі досить важко. І практично не можливо виконати одній. Тому найзручніше робити це удвох. Слід зазначити, що помічник повинен бути не тендітна дівчина, а кремезний чоловік.

Шпаклівка стелі з гіпсокартону.

Шпаклівка стелі з гіпсокартону віднімає не менше сил і часу, ніж попередні роботи. Шпаклівка гіпсокартону виконується в три етапи. В першу чергу шпаклюються стики, попередньо проклеєні серпянкой і головки саморезов. Другий етап це наклейка плінтусів. Третій це шпаклівка основної стелі.

Шпаклівка стелі з гіпсокартону виконується в наступній послідовності.

По стиках клеїмо серпянку і одночасно шпаклюємо шви. Одночасно з цим ретельно шпаклюємо саморізи. Сенс цього етапу у попередньому вирівнюванні. Тобто необхідно закрити стики і вирівняти западини від саморізів.

Не чекаючи поки шпаклівка висохне можна наклеїти плінтус.

Після висихання шпаклівки її необхідно зашкурити. Це робиться для того що б видалити нерівності першого етапу шпаклівки. Для зашкуріванія найкраще застосовувати Пласкошліфувальні машинку. І наждачний папір зернистістю 120 - 150. Звичайно, можна використовувати ручні інструменти, але це сильно збільшить трудомісткість і час.

Останній етап це остаточна шпаклівка і зашкуріванія. Для цих робіт слід використовувати шпатель середніх розмірів. Основне завдання нанести рівномірний шар шпаклівки на всю поверхню стелі. Після висихання стелю зашкурівают з метою видалити залишки нерівностей та огріхів шпаклівки.

Фарбування стелі з гіпсокартону або поклейка шпалер.

Існують три варіанти обробки стелі з гіпсокартону фарбування, поклейка шпалер або їх комбінація. Поклейка шпалер здійснюється традиційним способом. Єдине, що слід зазначити, це бажано стелю обробити грунтовкою. Обробка грунтовкою дещо полегшить процес.

Фарбування стелі з гіпсокартону володіє великими особливостями. По-перше, фарбування можна виконувати як безпосередньо по шпаклівці, так і попередньо оклеив стелю вінілом. Якщо попередньо обклеїти стелю вінілом, то фарба лягати більш рівномірно і вигляд стелі трохи краще, хоча сказати що різниця кардинальна не можна. На мій погляд, попередню обклеювання вінілом доцільно виконувати на низьких стелях і при використанні темних відтінків фарби. На білих стелях різниці практично немає.

По-друге, якщо фарбування стелі з гіпсокартону виконується безпосередньо по шпаклівці, то необхідно фарбувати в кілька шарів. При цьому необхідно обов'язково дочекатися повного висихання першого шару. Справа в тому, що при фарбуванні не обробленого грунтом стелі поверхневий шар шпаклівки розмикає і може налипнути на валик, що в свою чергу призведе до появи на стелі вищербліни і горбків.

Ось впринципі і все як зробити стелю з гіпсокартону своїми руками. Удачі!


Меню

Статті по темі

Монтаж стельового плінтуса.
Стельовий плінтус став невід'ємною частиною інтер'єру, перш за все тому, що він надає
15.05.2013 / Розділ: Дизайн
Який колір стелі вибрати.
Уявіть таку картину: ви зробили або збираєтеся робити ремонт у квартирі або офісі,
09.04.2013 / Розділ: Дизайн
Підготовка стелі до фарбування.
Для того щоб якісно пофарбувати стелю і уникнути можливих огріхів і недоліків, слід
09.04.2013 / Розділ: Дизайн
Як наклеїти шпалери на стелю.
Шпалери на стелі надають йому особливий вид, який не можна досягти простий фарбуванням.
11.12.2012 / Розділ: Дизайн
Обробка стелі своїми руками.
Обробка стелі важливий етап ремонту квартири. Від стелі залежить багато в сприйнятті
06.12.2012 / Розділ: Дизайн
Установка гіпсокартону на стелю.
Установка гіпсокартону на стелю не складна, але досить трудомістке завдання. Умовно
03.12.2012 / Розділ: Дизайн
Як оформити стелю: оригінальні рішення.
Ще два десятки років тому питання про те, як оформити стеля не стояв. Стелі в типових
03.12.2012 / Розділ: Дизайн
Як клеїти стельову плитку.
Якісна наклейка стельової плитки (касетонів) заснована на «трьох китах» - плоскою,
30.05.2012 / Розділ: Дизайн
Переваги натяжних стель.
Натяжні стелі цілком заслужено називають стелями нового тисячоліття. Хоча широко
02.03.2012 / Розділ: Дизайн
Живі стелі.
Уявіть собі, що похмурим осіннім вечором Ви повертаєтеся з роботи. Сіре свинцеве небо
27.01.2012 / Розділ: Дизайн
Декоративне підсвічування стелі.
Хочете будинку зробити ремонт і мрієте про щось незвичайне? Оригінальна декоративне
24.01.2012 / Розділ: Дизайн
Прикраса для стелі.
Мистецтво прикраси стель об'ємними узорами відомо ще з часів Стародавньої Греції.
22.12.2011 / Розділ: Дизайн
Клейовий стеля.
Сьогодні існує безліч варіантів обробки стелі, починаючи з побілки закінчуючи багаторівневими
21.08.2009 / Розділ: Дизайн
Рейковий стеля.
Рейковий стеля - один з видів підвісних стель, що не вимагає фінішної обробки. Він являє
21.08.2009 / Розділ: Дизайн

Читайте так же

Дерев'яна підлога скрипить. Що зробити?
Дерев'яна підлога скрипить і, як правило, це сильно дратує. Насправді проблема скрипу
Шуруповерт.
Шуруповерт - електроінструмент призначений для загортання шурупів. Чому для цих цілей
20.08.2009 / Розділ: Електроінструмент
Душ для дачі.
Як правило, після важкого робочого дня на ділянці або просто жаркого літнього дня,
21.08.2009 / Розділ: Водопровід на дачі
Заміна водопровідних труб у квартирі.
Проводячи заміну водопровідних труб в квартирі, ми часом відштовхуємося від основної
28.02.2012 / Розділ: Монтаж водопроводу
Як правильно підібрати шпалери.
Практично кожна людина, яка наважилася розпочати ремонт у свій квартирі, замислюється
17.09.2009 / Розділ: Шпалери
Вирівнювання підлоги.
Незалежно від того яке підлогове покриття передбачається використовувати потрібна
Як зробити отвір в керамічній плитці.
Чи складно просвердлити отвір? А отвір в керамічній плитці? А якщо отвір діаметром
20.01.2010 / Розділ: Керамічна плитка

Контакти / RU

Copyright  © 2012 stremynkaua.com. Всі права захищені. Копіювання матеріалів сайту можливе тільки з дозволу адміністрації сайту та активного посилання на сайт.
Умови використання.
MySQL: 0.0021 s, 0 request(s), PHP: 0.0286 s, total: 0.0307 s, document retrieved from cache